16.10.2017 / Gösterim Sayısı : 358

Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü (OIE), Ortadoğu Temsilciliği’nin 14. Bölge Konferansı Enstitümüz İşbirliği ile İstanbul’da gerçekleştirildi.

#Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü  (OIE) Toplantısı

   Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü (OIE) Ortadoğu temsilciliğinin 14. Konferansı, bölge ülkelerinin katılımıyla 02-06 Ekim 2017 tarihleri arasında Şişli Marriott Otel, İstanbul'da gerçekleştirildi. Bakanlığımız adına katılan aynı zamanda OIE delegemiz olan Müsteşar Yardımcımız Dr. Nihat PAKDİL'in ev sahipliğinde gerçekleşen konferansa, OIE üyesi bölge ülkelerin delegeleri, OIE Başkanı Dr. Botlhe Micheal MODISANE, OIE Genel Direktörü Dr. Monique ELOIT, özel sektör temsilcileri ve uluslararası kuruluşlardan katılım sağlandı.

    Ortadoğu bölgesinde hayvan sağlığı ve refahı ile ilgili konuların değerlendirildiği konferansta bölge üye ülke delegeleri ve katılımcıların konuşmalarının yanı sıra Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Veli GÜLYAZ Bakanlık çalışmaları ile ilgili bilgili verirken, Enstitümüz Brucella Referans Teşhis Laboratuarı Uzmanı Dr. Ahmet Murat SAYTEKİN ülkemiz de ki Brucella kontrol programı hakkında sunum yaptı.

 


''