T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTIK...

Yayın Tarihi : 9.2.2017

Bakanlığımız Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) tarafından Veteriner Kontrol Enstitüleri ve Şap Enstitüsüne yönelik olarak 30 Ocak - 3 Şubat 2017 tarihleri arasında, Etlik Veteriner Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ev sahipliğinde, "Araştırma Kapasitesi Değerlendirme; Veteriner Hekimlikte Proje Nasıl Hazırlanır" konulu eğiticilerin eğitimi programı düzenlenmiştir.

            Eğiticilerin eğitimi programı; Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Karantina Daire Başkanlığı, Veteriner Sağlık Ürünleri ve Halk Sağlığı Daire Başkanlığı ve ilgili Enstitülerimizden olmak üzere, diğer araştırıcılara eğitim verebilecek en az 3 personelin katılımı ile  gerçekleştirildi.

            Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. K. Serdar DİKER tarafından uygulamalı olarak gerçekleştirilen eğitim programının açılış toplantısına, Bakanlığımız Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Gıda ve Yem Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Mustafa ÇETİNDAĞ, Etlik Veteriner Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Cevdet YARALI ve diğer yetkililer katıldı.

            Eğitim programının kapanış töreninde, katılımcılara sertifikaları verilmiş olup, gerek Bakanlığımız yetkilileri gerekse katılımcılarca programın yerindeliğinin ifadesiyle; bu yönlü eğitimlerin gelişirilerek devam edilmesi kararlaştırıldı.