26.5.2017 / Gösterim Sayısı : 493

SİVİL SAVUNMA EĞİTİMİ VE TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRDİK…

#SİVİL SAVUNMA EĞİTİMİ

SİVİL SAVUNMA EĞİTİMİ VE TATBİKATI

 

Bireysel veya toplumsal anlamda, hayatın her alanında mutlaka ihtiyaç duyulan "Sivil Savunma", kısaca; "can ve mal kurtarma" olarak tanımlanır.

Enstitü Müdürlüğümüzce gerek kurumsal hazırlık, gerekse bireylerin bilgilendirilerek farkındalığının artırılması amacıyla, dönemler halinde sivil savunma eğitimleri düzenlenmektedir. Bu çerçevede, 24.05.2017 tarihinde "Sivil Savunma Servis Ekipleri" ve "Yangın Ekipler Servisi" başta olmak üzere, tüm Enstitü personeline yönelik bir eğitim ve tatbikat programı düzenlendi.

Program kapsamında, profesyonel eğitimci desteğiyle; Sivil Savunma Nedir, Yanma, Yanmanın Şartları, Çeşitleri, Yangın, Yangın Söndürme Usulleri, Yangın Söndürmede Kullanılan Malzemeler, Yangın Söndürme Cihazları, Kullanım Şekilleri, Yangın Anında Yapılması Gerekenler ve Yangın Ekiplerinin Kuruluşu, Görevleri, Malzemeleri ile ilgili olarak konferans salonunda görsel anlatımlı eğitim yapıldı. Eğitime müteakiben Enstitü Müdürlüğü bahçesinde yangın anında yapılması gerekenler, yangın ekiplerinin koordinasyonu ve yangına müdahale ile yangın söndürme cihazlarının kullanılma şekillerinin gösterildiği yangın tatbikatı gerçekleşirdik. 


''