İş birliklerimiz

Ulusal İşbirlikleri
 
Uluslararası İşbirlikleri
 
Katılım Sağlanan Projeler

 
 
Enstitümüz Bakteriyolojik Teşhis Laboratuarı Danimarka Veteriner Laboratuarı (Danish Veterinary Laboratory) ve Dünya Sağlık Örgütü (World Health Organisation) tarafından oluşturulan Kalite Kontrol Sistemi (External Quality Assurance System) içerisinde yeralmaktadır.

Tüberküloz ve Paratüberküloz Teşhis Laboratuarımızca Ruam teşhisinde uygulanan Komplement Fikzasyon Test (CFT) Fransız Gıda Sağlığı ve Güvenliği Ajansı’nca (AFFSA) akredite edilmiştir.

Parazitoloji Laboratuarımızca Durin teşhisinde uygulanan Komplement Fikzasyon Test (CFT) Fransız Gıda Sağlığı ve Güvenliği Ajansı’nca (AFSSA) akredite edilmiştir.

Merkez Doping Laboratuarımız hali hazırda IFHA (International Federation of Horseracing Authorities) üyesi olup Asya Ülke Laboratuarları grubunda yer almaktadır. Ayrıca Laboratuarımız 2002 yılında bir dizi testlerden geçerek uluslararası saygınlığı olan AORC’nin (Association Official Racing Chemists) Profesionel Üyeliğini kazanarak Uluslararası Referans Laboratuar kimliğine kavuşmuştur.

Genetik laboratuarımız ISAG (International Society for Animal Genetics) 'ın 1996'dan beri kurumsal üyesidir ve bu kuruluşun her iki yılda bir düzenlemiş olduğu karşılaştırma testlerine düzenli olarak katılmaktadır.

Enstitümüz Virolojik Araştırmalar ve Teşhis laboratuarı Atların Enfeksiyöz Anemisi (Equine Infectious Anemia -EIA), Atların Viral Arteritisi (EVA), Atların Herpes Virus Enfeksiyonları (Equine Herpes Virus –EHV-1/4 )’nın teşhisi konularında Fransız Gıda Sağlığı ve Güvenliği Ajansı’nca akredite edilmiştir.

''