7.4.2017 / Gösterim Sayısı : 566

Enstitü Müdürlüğümüz Deney Hayvanları Yerel Etik Kurulu Tarafından “DENEY HAYVANLARI KULLANIM SERTİFİKASI PROGRAMI” Düzenlendi

#Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası

 "Hayvan Deneyleri Etik Kurullarının Çalışma Usul ve Esaslarına Dair Yönetmelik" in 18' inci maddesi ve 2007/11 sayılı "Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Eğitim Programına Dair Genelge" hükümlerine uygun olarak 20-31 Mart 2017 Tarihleri arasında Enstitü Müdürlüğümüz Deney Hayvanları Yerel Etik kurulu tarafından, araştırmacılar için "DENEY HAYVANLARI KULLANIM SERTİFİKASI PROGRAMI" düzenlendi.

Düzenlenen sertifika programına, Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitü Müdürlüğünden 14 personel, Enstitü Müdürlüğümüzden 12 personel, Elazığ Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden 1 personel, Elazığ Gıda Kontrol Müdürlüğünden 2 personel, Bitlis Eren Üniversitesinden 1 öğretim görevlisi, Elazığ Eğitim Araştırma Hastanesinden 1 doktor, F. Ü. Araştırma Hastanesinden 1 hemşire, Tunceli Devlet Hastanesinden 1 doktor ve F. Ü. Tıp Fakültesinden 1 araştırma görevlisi olmak üzere toplam 34 kişinin katılımı sağlandı.  Programa Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi, Veteriner Fakültesi ve Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyelerinin eğitimci olarak iştirak etmeleri ile katılımcıların eğitimi etkin bir şekilde yürütüldü.  Program sonunda düzenlenen yazılı sınav ile katılımcıların başarı düzeyleri belirlendi ve tüm katılımcılar 10 gün süren sertifika programını başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı.

Enstitü Müdürlüğümüz toplantı salonunda 31.04.2017 tarihinde yapılan sertifika törenine, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi, Veteriner Fakültesi ve Su Ürünleri Fakültesi öğretim üyeleri ile katılımcılar katıldı. Enstitü Müdürümüz Ünal KILINÇ' ın konuşmalarının ardından tüm eğitimcilere teşekkür belgeleri ve katılımcılara da sertifika belgeleri verilerek "DENEY HAYVANLARI KULLANIM SERTİFİKASI PROGRAMI" tamamlandı.


''