23.12.2016 / Gösterim Sayısı : 620

Kozan'da Arıcılık Semineri

#Arıcılık


Kozan İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Kozan Ticaret Borsası toplantı salonunda yapılan eğitim seminerine çok sayıda arıcı katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Enstitü Müdürümüz Uzman Veteriner Hekim Ömer AKMAZ özetle “ Göçer arıcılığın yapıldığı ülkemizde yaklaşık 40 bin ailenin arıcılıkla geçindiğini, 7 milyon 700 bin civarında koloni varlığı ile dünyada ikinci, yılda yaklaşık 107 bin ton bal üretimi ile de dünyada üçüncü durumda olduğumuzu, ülke genelinde Ordu ve Muğla’dan sonra Adana olarak üçüncü il olduğumuzu, Adana’da ise Kozan, İmamoğlu ve Pozantı ilçelerimizin arıcılık konusunda çok ileri olduğunu vurgulayarak, Arıcıların hastalıklarla karşılaştıklarında mutlaka Enstitümüze Marazi Madde göndermelerini” istedi.

Daha sonra arı hastalıkları konusunda Enstitümüz Parazitoloji laboratuarı Şefi Veteriner Hekim Osman SEZER, kullanılan ilaçlar konusunda da Toksikoloji ve Metabolik Hastalıklar Laboratuarı Şefi Dr. Mansur Seymen SEĞMENOĞLU’ nun konuşmalarından sonra Seminer sona erdi.

Toplantıya Adana Arıcılar Birliği Başkanı Yunus KILIÇKAYA, İlçe Tarım Müdürü Dr. Bülent TANRIVERDİ, Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Sonay ARSLAN ve çok sayıda arıcı katıldı.

''