9.3.2017 / Gösterim Sayısı : 458

Arıcılık Çalıştayı Yapıldı

#AR

Son günlerde Çukurova Bölgesinde görülen arı ölümleri le ilgili araştırma yapmak üzere Enstitümüzde arıcılık çalıştayı yapıldı.

Toplantıda konuşan Enstitü Müdürü Ömer AKMAZ “Milli servetimiz olan ve çiftçilerimizi tedirgin eden arı ölümlerinin önüne geçebilmek için yoğun çaba sarf ettiklerini, arılarda genelde Nosema hastalığının görüldüğünü, viral hastalıklar yönünden incelenmesi için Samsun Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğüne, toksikolojik yönden incelenmek üzere ise Pendik Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğüne numunelerin gönderildiğini, sonucu belli olanları da hemen il müdürlüklerine bildirildiğini “söyledi.

Toplantıya Bakanlığımız Hayvancılık Genel Müdürlüğünden Ziraat Yüksek Mühendisi Gülten BULUT, Etlik Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünden Doç. Dr. Ahmet DENİZ ve Veteriner Hekim Enes Gazi ATICI, Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsünden Veteriner Hekim Hasan ÖZTÜRK ve Ziraat Mühendisi Hasan ESE, Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Sonay ARSLAN ile Enstitümüz Laboratuvar şefleri katıldı.

''