17.3.2016 / Gösterim Sayısı : 682

Gaziantep' te Buzağı Ölümleri İle İlgili Eğitim Toplantısı Yapıldı

#Buzagı besleme

             Sütçü sığırcılık işletmelerinin karlılığını ve varlığını tehdit eden, işletmelerin en önemli Sorunlarından olan buzağı ölümleri konusunda yetiştiricilerin bilinçlendirilmesi amacıyla enstitümüz Uzmanlarınca bölgemizde eğitimlere başlandı.

             İlk eğitim toplantısı Gaziantep'te 14.03.2016 tarihinde Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve İlçe müdürlüklerinde görevli Veteriner hekimler ile Serbest çalışan veteriner Hekimlerin katılımının da olduğu eğitim toplantısında Enstitümüz uzmanları Nevin TURUT ve Osman SEZER' in sunumları ile gerçekleştirildi.

           Gaziantep ili Aile ve Sosyal Politikalar İl müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen eğitim toplantısında; buzağı bakım-besleme, yavru atmalar ile buzağılarda görülen ve ölümlere neden olan hastalıklar ele alındı. İlerleyen tarihlerde yetiştiricilerin daha geniş katılımlarının sağlanacağı eğitimler için planlama yapma hedefi konularak eğitim sonlandırıldı.

         Enstitü müdürümüz Ömer AKMAZ " Hizmet alanımızda bulunan bütün illerde buzağı ölümleri ile ilgili eğitimler düzenlenerek farkındalık oluşturma gayretlerimiz devam edecektir." Dedi.

''